Uuttavuotta juhlitaan yleensä iloisissa merkeissä ja riehakkaasti. Ilotulitteet ja sääolosuhteet tuovat kuitenkin omat haasteensa juhlintaan. Näillä vinkeillä varmistat, että uusi vuosi alkaa hyvillä mielin.Lue lisää
Tutustu turvallisuusalaan liittyviin blogikirjoituksiimme.
AVARN Securityn tuoreimmat kuulumiset ja uutiset
29.12.2017 | Blogi
Uuttavuotta juhlitaan yleensä iloisissa merkeissä ja riehakkaasti. Ilotulitteet ja sääolosuhteet tuovat kuitenkin omat haasteensa juhlintaan. Näillä vinkeillä varmistat, että uusi vuosi alkaa hyvillä mielin.Lue lisää
21.12.2017 | Työnä turvallisuus | Asiakkaamme kertovat
Lue lisääHelsingin Musiikkitalolla vieraillaan vuosittain lähes miljoona kertaa. Kaikki talossa työskentelevät työntekijät keskittyvät siihen, että vierailu on elämys, josta jää hyvät muistot.
Lue lisääTukholmassa järjestettiin marraskuussa vain turvatekniikkaan keskittyvät SECTECH -messut. Vierailimme tekniikkatiimin kanssa messuilla ja teimme koosteen turvatekniikan uutuuksista.
Sijaintimme ja kävijämäärämme edellyttävät turvateknologiaa ja alan monipuolista asiantuntemusta. Palveluntuottajan valinnan ratkaisi aito kiinnostus kauppakeskuksemme asioihin. Avarn Securityn palveluesimiehet ja vuoropäälliköt sitoutuivat heti alusta alkaen haluamaan Hansan parasta. Lue koko kirjoitus »
Timo Palviainen, kauppakeskusjohtaja, Kauppakeskus Hansa
Musiikkitalon kaltaisissa julkisissa tiloissa turvajärjestelyt on hoidettava siten, että ne auttavat tekemään vierailusta juhlavan kokemuksen, eivätkä häiritse kulttuurielämyksistä nauttimista. Palvelun on oltava hienotunteista, mutta kuitenkin riittävän näkyvää, jotta vieraat kokevat olonsa turvalliseksi. Lue koko kirjoitus »
Pekka Kauranen, toimitusjohtaja, Musiikkitalo
Luhta on tyylikäs brändi ja meille on tärkeää, että tapahtumassa myös järjestyksenvalvonta henkii samoja arvoja ja on viimeisen päälle ammattitaitoista. Avarn Securityn järjestyksenvalvojista huokuu ammattitaito ja heistä näkee, että heillä on vahva kokemus tapahtumaturvallisuudesta.
Lue koko kirjoitus »
Kari Raskinen, ketjupäällikkö, Luhta
Pitäjänmäentie 14, 00380 Helsinki
Vaihde: 0204 2828
Sähköposti: info@avarnsecurity.fi